Eerste Monteur Utiliteit opleiding Drenthe College
Als Eerste Monteur Utiliteit leg je installaties aan in verschillende soorten gebouwen, behalve in woningen. Jij maakt installaties voor gas, water, centrale verwarming, ventilatie, riolering en brandbestrijding. Dit doe je onder andere in kantoren, ziekenhuizen en schoolgebouwen.Â
Dit ben jij:
Je hebt technisch inzicht en bent geïnteresseerd in de installatietechniek.Â
Jij vindt het leuk om uitvoerende en begeleidende taken te hebben.
Je hebt oog voor kwaliteit en planning.Â
DC helpt je kiezen!
Een mbo-opleiding kiezen is een hele stap. We helpen je graag bij het vinden van een opleiding die bij je past. Kom in contact met onze studenten, bekijk onze opleidingswerelden, doe de beroepskeuzetest of plan een gesprek voor studiekeuzeadvies.
Tijdens de opleiding maak je kennis met verschillende soorten installaties die je tegenkomt in gebouwen. Je leert hoe deze installaties werken en hoe je ze kunt onderhouden.Â
Wat ga je o.a. leren?
Positie van componenten en route van leidingen bepalen
leidingen aanleggenÂ
Componenten plaatsen en monteren
Installaties testen
Installatiewerkzaamheden afronden
Storingen verhelpen aan werktuigkundige installaties
Bij de Beroepsopleidende Leerweg (BOL) ga je naar school en doe je praktijkervaring op tijdens je stage. Stage wordt ook wel beroepspraktijkvorming genoemd. Je loopt stage bij een erkend leerbedrijf. Erkende leerbedrijven vind je op stagemarkt.nl.
Persoonlijke aandacht vinden wij belangrijk. Tijdens je opleiding krijg je een loopbaanoriëntatiebegeleider (LOB’er) die je begeleidt bij je studievoortgang en ontwikkeling. Je kunt altijd terecht bij jouw LOB’er.
Misschien heb je daarnaast ook behoefte aan aanvullende begeleiding. Drenthe College heeft een uitgebreid netwerk van professionals binnen en buiten de school. Zij hebben veel ervaring met het begeleiden van hulpvragen op allerlei vlakken. Denk bijvoorbeeld aan financiële, persoonlijke of gezondheidsproblemen of een bepaalde vorm van Passend Onderwijs. Je staat er nooit alleen voor!
Het is mogelijk om jouw opleiding te versnellen of intensiveren. Dit hangt af van jouw ervaring en inzet. Dit doe je in overleg met jouw loopbaanoriëntatiebegeleider (LOB’er).
DC plus is de verzamelnaam voor alle extra activiteiten die je bij Drenthe College kunt doen naast je opleiding. Zoek je meer uitdaging of wil je jezelf ontwikkelen? Dan zijn er diverse excellentie-trajecten. Denk bijvoorbeeld aan Skills, Topacademie en stagelopen in het buitenland.
Na je opleiding kan je aan de slag als monteur utiliteit bij een installatiebedrijf. Je werkt zelfstandig onder leiding van een projectleider of leidinggevende.
Ga je voltijd studeren en ben je op 1 augustus 18 jaar of ouder? Dan betaal je wettelijk lesgeld aan DUO. Naast het lesgeld zijn er ook kosten voor bijvoorbeeld persoonlijke schoolspullen, boeken en licenties. Kijk op de site van DUO voor de actuele studiekosten.