Bij VAVO Sprinthavo in Assen en Emmen bieden we een eenjarig traject (sprintjaar) en tweejarig traject (voorbereidend jaar) aan. Het hangt van jouw situatie af welk traject je kunt volgen.Â
Sprintjaar (eenjarig traject)
Het eenjarig traject volg je wanneer je gezakt bent voor het eindexamen havo óf wanneer je havo-4 met voldoende resultaat hebt doorlopen en je dit niet wilt vervolgen op het voortgezet onderwijs. Het sprintjaar is een examenjaar van ongeveer 32 weken, verdeeld over 4 periodes. De eerste drie periodes sluit je af met een toetsweek. Daarna ga je aan de slag met examentraining. In mei of juni doe je het CSE (Centraal Schriftelijk Examen) in jouw vakken.Â
Je krijgt het volledige vakkenpakket, maar het is ook mogelijk om te studeren voor één of meerdere landelijk erkende certificaten. Zo kun je alsnog je havodiploma halen, mocht je voor een aantal vakken zijn gezakt.
Voorbereidend jaar (tweejarig traject)
Het tweejarig traject volg je wanneer je van het vmbo komt óf wanneer je havo-4 niet hebt doorlopen met voldoende eindresultaat.
- Je volgt vakken op havo-4 en op havo-5 niveau.
- De havo-5 vakken worden in het eerste jaar met een examen afgesloten.
- Heb je havo-4 vakken niet afgesloten? Dan werk je deze door in het eerste jaar. In het tweede jaar doe je examen in het vak.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Profielen en vakken
Binnen VAVO havo kun je kiezen uit de profielen Cultuur-Maatschappij, Economie-Maatschappij, Natuur-Gezondheid en Natuur-Techniek. De volgende vakken kennen een tweejarig traject: Duits, bedrijfseconomie, economie, geschiedenis, natuurkunde, scheikunde, wiskunde A en wiskunde B. De overige vakken doe je in één jaar. Tijdens de intake bepalen we welke vakken dat zijn.
Wisselen van profiel
Wil je van profiel wisselen? Hou er rekening mee dat je bij sommige vakken het vak eerst in het voorbereidend jaar gevolgd moet hebben om ze daarna in het sprintjaar te kunnen doen. In een kennismakingsgesprek bepalen we de (on)mogelijkheden.
Havodiploma in bezit - Deficiënties wegwerken
Heb je al een havodiploma en wil je deficiënties wegwerken? Dan gelden de volgende regels:
- Het vak biologie kun je in één jaar volgen.
- De vakken bedrijfseconomie, economie, Duits, geschiedenis, natuurkunde, scheikunde, wiskunde A en wiskunde B kennen een tweejarig traject: een voorbereidend jaar (stof havo 4) en daarna het daadwerkelijke sprintjaar. Dit traject is verplicht. Je mag geen voorbereidend jaar en sprintjaar combineren. Bovendien moet je het vak in het voorbereidend jaar met een voldoende (minimaal 5,5) afsluiten om toegang te hebben tot jaar 2.
- Voor de overige vakken bepalen we in een gesprek wat de (on)mogelijkheden zijn.
Â
Â